מירוץ מכוניות

In מירוץ מכוניות by remi123Leave a Comment

מירוץ מכוניות, מה חשוב יותר לשפר את הרכב או את הנהג?

אני בתפקיד של נהג מירוץ מכוניות מזה 23 שנים וזה כולל הדרכה ואימון נהגים בנהיגה ספורטיבית, נהיגת מרוצים ונהיגה מתקדמת.

המון חובבי מרוצים שחלמו על מירוץ מכוניות עברו דרכי, אנשים טובים, שאוהבים נהיגה ובעיקר נהיגה מהירה או ספורטיבית, ומסתכלים על מרוצי מכוניות ורואים "חלום".

מרוצי מכוניות זה תחום סופר מקצועי, רבים האנשים, בעיקר בישראל, בה הספורט המוטורי אינו מפותח דיו, שמאמינים שכדי להיות נהג מרוצים צריך מכונית חזקה + שיפורי מנוע ו.. יאללה – לניצחון.

הדבר רחוק כרחוק מזרח ממערב. גם אני חשבתי כך כשהתחלתי להתחרות, ואכן נרשמתי למירוץ ב GROUP N, שהיא הקטגוריה הזולה ביותר ובה אמור היה הרכב להיות דומה למכונית מיצור סדרתי, קניתי מכונית – משומשת והוספתי לה את אביזרי הבטיחות הדרושים על פי התקנון, שמתי את המינימום האפשרי והאמנתי שבזכות הכישרון שאני אוכל לאחרים, להם מכוניות המוכנות על ידי סדנאות מרוצים מקצועיות.

ככל שעבר הזמן, ועם 0 הצלחות במרוצים, התחלתי להבין שעלי לשפר משמעותית 2 דברים:

את הנהג.. הבנתי שזה שאני יודע לנהוג מהר לא מספיק כדי להתחרות באמת במרוצים וגם להצליח בהם..

ואת המכונית: מכונית מירוץ אינה מכונית עם מנוע מפלצתי וזהו, למדתי כי מכונית מירוץ בונים "מלמטה", בבריף מאוד קצר: בונים שלדה איכותית (= לוקחים שילדה מקו הייצור של הדגם בו מתחרים, עוד לפני שהיא עברה טיפול נגד חלודה או צבע, שניהם שוקלים משקל מיותר.., ומחזקים אותה לפי מפת חיזוקים מיוחדת לכל דגם!), מוסיפים לה כלוב התהפכות המשמש גם כחלק מהחיזוקים בשלדה, עובדים על כל נושא הקשר של המכונית עם הקרקע (= בולמי זעזוועים, קפיצים, התאמה לסגנון הנהיגה של הנהג, למשקלו ועוד), הגיע תורם של הבלמים, החלק שידאג שיכולות בין הכי חשובות במרוצים, חשבו רק על מספר הפעמים שהם עובדים, לפני כל כניסה לסיבוב..

עוברים לעבודה על האמינות של המכונית ומערכותיה, תיבת ההילוכים צריכה להיות נכונה לסוג המרוצים המיועד, לפי סוג המרוצים והמכונית בונים תיבה בעלת אמינות גבוהה ויחסי העברה נכונים, מכניסים את כל המכלולים וכשהמכונית מוכנה לנסיעה מתחילים בכיוונים של הגלגלים, מתלים, זוויות ושלל כיוונים שמטרתם למקסם את יכולות הבלימה, הפנייה וההיגוי, והכול בהתייחס לסגנון הנהיגה של הנהג.

רק לאחר שכל הנ"ל מוכן ומותאם, ואם נשאר זמן ותקציב, עובדים על שיפור המנוע, שהוא החלק האחרון במכונית המירוץ הזוכה להתייחסות (אני מסייג מרוצי דראג – אותם איני מכיר היטב וסביר שהמנוע שם הוא חלק חשוב ביותר בסה"כ בניית המכונית).

מכונית בוניה היטב ומכוונת נכון תהיה מהירה לאין ערוך ממכונית עם מנוע מפלצתי ושילדה בינונית.. וזוהי אחת הטעויות הגדולות של חובבים שמתחילים בתחום.

הנהג החלק החשוב ביותר אם כוונתכם לנצח בסופו של מירוץ מכוניות

וכל זה עוד לפני שדיברנו על הנהג, הנהג הוא החלק החשוב ביותר במכונית, נהג מאומן ומתורגל, שקיבל הדרכה ממקצוענים, יביא מכונית בינונית לתוצאות טובות בהרבה מנהג בינוני שנוהג כמיטב יכולתו אבל ללא הדרכה ואימון נכונים ולו מכונית מפלצתית..

אני עוד זוכר את המירוץ בו היתה לי תקלה ביום הראשון שגרמה לכך שזינקתי ליום השני של  המירוץ במקום הלפני אחרון (סדר הזינוק בכל יום נקבע על פי סדר הזמנים ביום שלפניו), אחרי בסדר הזינוק היה מתחרה במכונית הרבה יותר חזקה משלי, שיערתי שגם לו היתה תקלה ביום הראשון של המירוץ ולכן ניגשתי איליו ואמרתי לו שאהיה מאוד ממוקד ואסתכל במראה לעיתים קרובות כדי לא להפריע לו כאשר הוא יגיע אלי, פשוט כי בראלי קשה מאוד לעקוף, ואז אתן לו לעקוף.

במשך כל היום הסתבר שאני פותח עליו פער עצום משום שלמרות שהיתה לו מכונית מעולה – הוא היה נהג בינוני ומטה.

לכן כשבאים אלי לשאול על שיפורים למכונית – אני שואל קודם כל מה לגבי השיפורים.. לנהג.

ראם

Leave a Comment