להיות נהג מרוצים ליום אחד – מה זה תכלס אומר?

נהיגת מרוצים בצרפת ראם וגידי

בשנים האחרונות עולה ופורח תחום הספורט המוטורי בישראל, באיחור אופנתי של כמה עשרות שנים אל מול תחום זה באירופה.. חובבי נהיגה רבים מחפשים את הריגוש והאדרנלין של נהיגה מהירה במכונית מירוץ ו/או בסלול מרוצים. השאלה המתבקשת היא כמובן מה קיים בתחום, מה מהווה הגשמה ראויה של החלום הזה ומה עלול לפספס את המטרה. בארצנו הקטנה לא נבנה (ולצערי כנראה גם לא יבנה בעתיד הנראה לעין) מסלול מרוצים ראוי לשמו, המסלולים היחידים שניתן למצוא כאן הם מסלולי קרטינג והם לא ממש מתאימים למכוניות "אמיתיות". אז מה עושים? מתמקדים באפשרויות הקיימות, ויש כאלו, מי שרוצה לחוות נהיגה מקצועית או נהיגת מרוצים יכול להתמקד דרך מספר שאלות אישיות:

1. האם אני מעוניין/ת לחוות נהיגת מרוצים או שפשוט לנהוג ברכב ספורט מספק אותי?

2. האם מעניין אותי יותר ללמוד ולהתקדם כדי לחוות את החוויה במקצועית ביותר או שעצם הנהיגה במכונית חזקה מרגשת אותי ואיני מחפש/ת יותר מזה?

3. האם חשוב לי יותר הצד ה"טיולי" של החוויה או שנהיגה מהירה ולקיחת סיבובים מקצועית היא הדבר אותו אני מחפש/ת.

4. כמה זמן אני מקדיש/ה לעניין? האם כמה שעות? יום שלם? או שאני ממש הולך/ת על כל הקופה ומפנק/ת את עצמי בקורס מקצועי של מספר ימים (בארץ או בחו"ל).

5. האם ארצה להמשיך ולהתאמן / להשתתף בימי אימון / נהיגה או לחילופין חוויה חד פעמית היא העניין שלי?

6. מה התקציב שאני מוכן/ה להוציא כדי לקבל את הדבר הקרוב ביותר למה שאני באמת רוצה?

7. מי הם הספקים מהם אני מעוניין להיכנס להרפתקאה מאוד מיוחדת זו?


בוא להיות נהג מירוצים ליום אחד התקשר 03-750-8243 


לכל חולמי "נהיגת המרוצים" יש רעיון על נושא זה, גם אני, כילד, חלמתי על עצמי נוהג במרוצי מכוניות. כשהגעתי והשתתפתי במרוצים ואפילו לפני זה, כשסך הכול למדתי בקורס מקצועי לנהיגת מרוצי מכוניות גיליתי עולם מקצועי ומיוחד שהרמה בו מאוד גבוהה וכל הפנטזיות על היותי נהג מעולה ומהיר נגוזו במהירות.

מהר מאוד הבנתי שהעסק דורש לימוד והבנה עמוקה ולא רק משהו שטחי ו"לתת בגז".

ram samuel

טוב, אז אחרי כל זה, מה זה להיות נהג מרוצים ליום אחד?

ניתן לרכוש אימון ברכב ספורט בכביש הציבורי, האימון יכול להיות מקצועי (ורצוי שכך יען כי הכביש הציבורי הוא לא מקום למשחקי סיכונים עם מישהו שהוא פחות ממקצועי ומאוד מיומן בתחום), אימון זה יהיה לרוב בן שעתיים עד ארבע שעות ובו ישב מאמן נהיגה מיומן לצד הלקוח, ילמד אותו שימוש נכון ברכב, בחירת קוי נסיעה, שימוש בבלימה נכונה ועוד.

המאמן גם ידגים ללקוח נהיגה נכונה ויעזור לו להתקדם צעד צעד וכך תעלה רמת ההנאה מהנהיגה ומהמכונית עם התקדמות ההדרכה.

למעוניינים התחום ההחלקות והעשן מהצמיגים ניתן לרכוש קורס "דריפטים", קורס שיערך במגרש סגור ובו ילמד הלקוח להחליק את המכונית על צידה, לשלוטבהחלקה ו.. להעלות המון עשן ורעש מהצמיגים. המגבלה ברוב הקורסים הללו היא שבגלל תקנות רעש ושמירה על המשטח (פיסית), מרטיבים לרוב את המשטח ואז אוהבד חלק מהאפקט של רעיון הרעש והעשן..


ועכשיו ניגש לתחומי נהיגת המרוצים האמיתית, בארץ ובחו"ל. הספורט המוטורי המקצועי מתחיל דווקא בסוג הספורט הזול יותר בתחום, ה"ג'ימקאנה" (GYMKHANA).

ה"ג'ימקאנה" היא ספורט שנערך במגרשים סגורים (כגון מרשי חניה ודומיהם) במכוניות שהוכנו במיוחד לספורט זה, המבוססות על מכוניות סדרתיות בהן נערכו השינויים הרלוונטיים לקבלת אחיזת כביש מעולה, היגוי מצוין ויכולת בלימה מתאימה.

המגרש מסודר כך שנבנה בו מסלול תחום ומפותל בו מתאמנים הנהגים בנהיגה מקוצעית, שליטה ברכב ונהיגה מהירה.

פעם אחר פעם עולים הנהגים למקצה במסלול, בו עליהם לשלוט בצורה הטובה ביותר במכונית, לבלום נכון לקראת הסיבובים, לדעת להכניס את המכונית באופן יעיל לסיבוב ולשלוט בה כדי שיוכלו לצאת מהסיבוב במהירות המירבית לקראת.. הסיבוב הבא.

היופי בספורט זה הוא שעלותו נמוכה יחסית ושהמכוניות המתאימות להשתתפות בו נגישות לקהל ולא דורשות עשרות אלפי שקלים לכל התנסות

ואיך מתקשרת נהיגה במתחם "קטן" עם ספורט מוטורי מקצועני?

פשוט ביותר: ראם סמואל, אלוף צרפת במרוצי ראלי התחיל בג'יקמאנה (שם נלמדים כל עקרונות הנהיגה שישמשו אח"כ לנהיגה בכל סוג מסלול שהוא), כמו דם גידי קרונין, אלוף תורכיה במרוצי מסלול ו.. סבסטיאן לואב – אלוף העולם 9 פעמים בראלי.

בדיוק כמו שכל נהג פורמולה 1 התחיל בתחרויות קרטינג, כך נהגי מרוצי המכוניות שאינן פורמולה מתחילים לרוב בג'ימקאנה.

מחירי הג'ימקאנה נעים מ 470 ש"ח להתנסות בתחום ורכישת חוויה מדליקה של נהיגה במסלול, דרך 995 ש"ח לקורס עם מאמן צמוד לכל 3 מודרכים וכלה ב 1283 ש"ח לאימון אחד על אחד עם מאמן מקצועי.

אם החלטתם ללכת על הדבר האמיתי ואתם מוכנים לצאת ליום או יומיים מתחומי מדינת ישראל, תוכלו להגיע לקפריסין, ליום או יומיים של נהיגת מסלול במכוניות מירוץ אמיתיות (שמשתתפות במרוצי מסלול מקצוענים).

GTA_SLB_2012__025

הנהיגה נערכת במסלול מרוצים מקצועי, מאושר FIA (הפדרציה הבינלאומית שמאשרת מסלולים למרוצי מכוניות).

מי שרוצה לחוות נהיגת מסלול ליום אחד במכונית מירוץ צריך להתייצב (בתיאום מראש כמובן) בנמל התעופה בן גוריון לטיסת בוקר לקפריסין, להגיע, בליווי המאמן של PRO-DRIVE לנמל הפעופה של לרנקה, לנסוע משם למסלול ACHNA ולאחר הדרכה בטיחותית ומעשית להתיישב במכונית המירוץ ולצאת לדרך.

וכאן עלי להזהיר אתכם, לא משנה מה חלמתם או חשבתם על נהיגת מרוצים, המציאות עולה על כל דימיון. לא משנה באיזו מכונית נהגתם בחיים ועד כמה היא היתה חזקה, מכונית מירוץ

מקועית היא סרט אחר, אנשים שנהגו בפרארי ופורשה למיניהן מופתעים לגלות כמה מאתגר הוא לנהוג במכונית הונדה מוכנה למרוצים.

עם אחיזת כביש מדהימה, בלמים מיוחדים והיגוי מדויק, הופכת כל הקפת מסלול לחוויה מחוננת ולפתע מגלים שהפורשה והפרארי כבר לא ממש מהוות תחרות..

נהיגת מרוצים מקצועית במסלול ובמכוניות מירוץ תעלה ללקוח החל מ 4980 ש"ח ליום מלא, כולל טיסה ולוגיסטיקה.

ניתן כמובן ללכת עוד יותר רחוק ולרכוש קורס נהיגת מרוצים מקצועי בחו"ל, קפריסין או צרפת (או במדינות אחרות) ואז ללמוד ולחוות את נהיגת המרוצים באופן המקצועי ביותר דרך לימוד ממאמנים שהם עצמם אלופים במרוצי מכוניות.

ומי שהוך עד הסוף? ניתן גם להתחרות במרוצי מכוניות אמיתיים תחת אימונם ועינם הפקוחה של מאמני חברת PRO-DRIVE , ממרוצי ה"ג'ימקאנה" בישראל (כן – יש אליפות בישראל, אליפות ישראל בג'ימקאנה), דרך מרוצי TIME ATTACK בקפריסין וכלה במרוצי מכוניות מסלול בצרפת.

מחכים לכם

ראם והצוות.