אין לי זמן, על ניהול זמן – שינוי נקודת המבט בדרך לפסגה גידי קרונין

In אימון אישי ראם סמואל, להיות אלוף בחיים ראם סמואל by remi1231 Comment

״אין לי זמן אפילו ללכת לסדנת ניהול זמן״, מזכיר לי סיפור על מפגש בין צ׳יף של שבט פולינזי לתייר מערבי, בו הציף אומר לתייר: ״לך יש את השעון לי יש את הזמן״.

אין לי זמן, נשאר לי מעט מדי זמן לדבר אתכם על הכל, במקור היו לי 30 דקות אבל בגלל האיחור בלו"ז נשארו לי רק 10 דקות ואני רואה שמסמנים לי לקצר.
בעיית האין לי זמן! והנה כמה דוגמאות שייתכן וחלקכם יכולים להזדהות אתם.

אין לי זמן לשחק עם הילדים, אני פשוט עסוק מדי והופ הנה בר מצווה לילד ואני אפילו לא יודע מה הוא אוהב ומה הוא רוצה.
אין לי זמן לדבר עם החבר הכי טוב שלי! אני לא יודע אם הוא בכלל יודע שהוא החבר הכי טוב שלי, כבר לא דיברתי איתו חודשיים וגם אז זו הייתה שיחה של "אין לי זמן אבל אנחנו צריכים להיפגש ולשבת ולדבר…".
אין לי זמן לאכול בבוקר אבל אני לא דואג כי אני יכול לחטוף משהו בדרך, איזה בורקס או בפלה שיש תמיד במטבח של המשרד, רק היום כי אין לי זמן… ופתאום אני שוקל 10 ק"ג יותר…
שבוע הבא אני אתחיל לנצל את המנוי לחדר כושר, פשוט השבוע אני עמוס ואין לי זמן, אבל שבוע הבא אני אתחיל לעשות ספורט… ופתאום השנים עברו ואני שוקל עוד 20 ק"ג…
אין לי זמן אז אני אנצל את זמן הנסיעה כדי לדבר בטלפון, אבל רק לדבר, בלי הודעות… חוץ מהיום כי אין לי זמן ואני חייב לשלוח הודעה דחופה… בלי מיילים… חוץ מהמייל הדחוף ללקוח…

אחרי כל זה מתי שהוא אנחנו כן מוצאים את הזמן. בדרך כלל מאוחר מדי וכואב מדי.

כשאבא בבית חולים אני מוצא זמן להכיר אותו ולהיפרד ממנו, כשהילד פתאום בן 30 ואני מבין שהוא כבר נשוי עם ילד, כשהתאונה קוראת, כשהגוף קורס וההתקף מגיע, כשאני כבר מידת XXX….

יש לי זמן, מאוחר מדי וכואב מדי…

היום אני בן 35, נשוי פלוס ילד בן 3. אף אחד מהמשפחה שלי לא נהרג בתאונת דרכים וגם לא חבר טוב. אני מאמין שלא צריך להגיע לזה ואני מאמין שזה אפשרי ואפילו אולי זה קל…

הבעיה היא שבעולם של היום כולם מחפשים פתרונות של זבנג וגמרנו… פתרון קסם.

יש כזה פתרון קסם? אני לא חושב שזה קסם אבל אני כן חושב שזה פשוט, אנשים מסוגלים לדחות שינויים או החלטות מכיוון שזה נראה להם הר ענקי לטיפוס וההר נראה מאיים וגדול מדי, אבל הצעד הראשון הוא פשוט וגם הצעד השני. בעצם כל צעד מפני עצמו הוא קל ופשוט ואז יום אחד ולא בהכרח אחרי זמן ארוך… בום!!! כמו קסם אנחנו פתאום קולטים שאנחנו בראש ההר.
מסתכלים אחורה וקולטים את השינוי הענק שהתרחש, את הדרך שעברנו ולפעמים קשה לנו לקלוט עד כמה קל היה לקחת את הצעדים אחד אחד. יכול להיות שזה היה כל כך פשוט?
ואז קורה דבר מדהים… אני מעיף מבט סביב וקולט שראש ההר הוא בכלל הרבה יותר רחוק ממה שחשבתי, אני נתקף חרדה, לא מבין, איך יכול להיות? הרי לפני רגע הייתי על ראש ההר… מה קרה פה?
לפעמים לוקח זמן התאוששות מהבהלה אבל בסופו של דבר אני מחליט לשוב לפתרון הקל והפשוט ולהתרכז בצעד הקטן הבא אל עבר הפסגה הבאה, עם כל פסגה ופסגה מגיעה גם ההבנה שיש מקום יותר גבוה, יש ציפייה לכך, משום מה תמיד מחדש זה מפחיד, הגוף והנפש רוצים לחזור למקום הבטוח של "אין לי זמן" אבל מי שמצליח להבין עד כמה שזה פשוט תמיד חוזר לצעד הקטן הבא וזה כל כך שווה כל פעם מחדש.
להתעורר בוקר אחד ולהסתכל למטה מהפסגה ולראות ולהבין את כל הדרך שעשית.

הנה תרגיל מהחיים לניהול זמן דמיינו שאתם טסים במטוס, לפתע יש תקלה במנועים והטייס מודיע לכם להתכונן לנחיתת אונס. הקקרקע מתקרבת במהירות, מה עובר לכם בראש ברגעים אלה?
צפו בסרטון ולמדו 3 תובנות חשובות לחיים  מאדם שהיה בסיטואציה הזו ושרד.

 

בין אם יש זמן או אין זמן מה שבטוח שהזמן הזה, העכשיו, לעולם לא יחזור אלא כזיכרון טוב או כחרטה.
הזמן הוא עכשיו ואני רוצה ליצור ממנו עוד זיכרון טוב בדרך לפסגה.

שלכם, גידי

גידי קרונין להיות אלוף בחיים סדנאות מנהלים

מעוניינים ללמוד עוד כיצד להיות אלוף בחיים? על סדנאות המנהלים והמכירות של Pro Drive? לחצו כאן

Comments

  1. רונן שטיבלמן

    הי
    חבר סיפר לי היום על יום הדרכת נהיגה, שעבר עם גידי, גם אני מעוניין ביום הדרכת נהיגה, יש לי אלפא ג׳ולייטה תלתן …
    אשמח לקבל פרטים,
    רונן

Leave a Comment